7óra7

Deszka Fesztivál – Szakmai, ifjúsági és kísérőprogramok

Deszka Fesztivál – Szakmai, ifjúsági és kísérőprogramok

2015. 02. 24. | 7óra7

A szakmai programban – a hagyományokhoz híven − tematikus és portrébeszélgetéseket láthatnak az érdeklődők. Idén is megmarad a „házi bölcsek” intézménye, ahol szakemberek értékelik az előző nap látott előadásokat, az utolsó napon pedig egy szakmai záró konferencián összegződnek a tapasztalatok. A kilencedik Deszka Fesztiválon Árkosi Árpád rendező, Háy János drámaíró és Lőkös Ildikó dramaturg viselik a házi bölcsek felelősségét. A fesztivál díszvendégei Vörös István és Szálinger Balázs drámaírók lesznek, akik a tavalyi békéscsabai drámaíró versenyen Deszka- különdíjban részesültek.

Tavaly mutatkozott be elsőként, és idén újra lesz Gördeszka, amely a szervezők által legkiválóbbnak tartott gyermek és ifjúsági tárgyú, kortárs magyar szerzőjű előadásokat és bábelőadásokat gyűjti egybe.

Gördeszka

Az előadásokat szakmai programok kísérik, amelynek során a báb- és gyermekszínházi szakma jeles képviselővel találkozhat a felnőtt közönség.

Március 17., kedd

*Janne Teller-Gimesi Dóra: Semmi − osztálytermi színházi nevelési előadás
(zalaegerszegi Hevesi Sándor Színház; rendező-foglalkozásvezető: Madák Zsuzsanna)
9 óra és 14 óra, Csokonai Színház, balett-terem

Semmi - Mihály Péter

Március 18., szerda

*Janne Teller-Gimesi Dóra: Semmi
(Budapest Bábszínház, rendező: Hoffer Károly, színpadra alkalmazta: Gimesi Dóra)
16 óra, Csokonai Színház, Nagyszínpad

Semmi

*Gimesi Dóra: Hamupipőke (kecskeméti Ciróka Bábszínház, rendező: Vidovszky György)
14 óra, Vojtina Bábszínház

Hamupipőke

Március 19., csütörtök

*Pallai Mara: Hanyistók (győri Vaskakas Bábszínház, rendező: Tengely Gábor)
10 óra, Vojtina Bábszínház

Március 20., péntek

*Benedek Elek-Kolozsi Angéla: Szélike királykisasszony (Vojtina Bábszínház, rendező: Nagy Viktória Éva)
10 óra, Vojtina Bábszínház

Szélike királykisasszony

*Lackfi János: A dühös lovag (Csokonai Színház, rendező: Fige Attila)
14 óra, Víg Kamaraszínház

Március 21., szombat

*Boráros Milada: Dobronka cirkusz, világszám! (szombathelyi Mesebolt Bábszínház − Magamura Műhely, rendező: Boráros Milada)
10 óra, Vojtina Bábszínház

Március 22., vasárnap

*Gimesi Dóra: Tíz emelet boldogság (szombathelyi Mesebolt Bábszínház - Budapest Bábszínház, rendező: Kovács Petra Eszter) 10 óra, Vojtina Bábszínház

Tíz emelet boldogság - Hannus Zoltán

Szakmai program

Március 18., szerda

*Szakmai értékelő beszélgetések az előző nap látott előadásokról*
(házibölcsek: Árkosi Árpád, Háy János, Lőkös Ildikó, moderátor: Mispál Attila)
10 óra, balett terem

Március 18-21., csütörtök - szombat

*Szakmai értékelő beszélgetések az előző nap látott előadásokról*
(házibölcsek: Árkosi Árpád, Háy János, Lőkös Ildikó, moderátor: Mispál Attila)
11.30, balett terem

Március 19., csütörtök

*A lengyel-magyar színházművészeti kapcsolatok* - a szakmai beszélgetés meghívott résztvevői Tadeusz Słobodzianek, Spiró György, Máté Gábor, Witold Dębicki, a beszélgetést vezeti: Pászt Patrícia
15 óra, balett terem

Március 20., péntek

*Borbély Szilárd írásai a színpadon* - a szakmai beszélgetés meghívott résztvevői Árkosi Árpád, Bódi Katalin, Csikos Sándor, Radnóti Zsuzsa, Ráckevei Anna, Vidnyánszky Attila, a beszélgetést vezeti: Fazakas Gergely
16.30 óra, balett terem

Március 21. , szombat

*Portrébeszélgetés Szálinger Balázzsal és Vörös Istvánnal, a fesztivál díszvendégeivel, darabrészletekkel* (vezeti: Lőkös Ildikó)
15 óra, balett terem

Március 22. , vasárnap

*Színpadon születő szöveg? - a kortárs szerzőjű gyerek- és ifjúsági előadásokról szervezett kerekasztal beszélgetés* meghívott résztvevői Gimesi Dóra, Fige Attila, Kolozsi Angéla, Nagy Viktória, Pallai Mara, Tengely Gábor, Vidovszky György, valamint a DráMai Mesék szerkesztője, Markó Róbert, moderátor: Papp Tímea
11.30, Vojtina Bábszínház

Március 22. , vasárnap

*Szakmai zárókonferencia, értékelés* (házibölcsek: Árkosi Árpád, Háy János, Lőkös Ildikó)
15 óra, balett terem

Kísérőprogramok

Március 16., hétfő

*Megnyitó*
Vidnyánszky Attila A szarvassá változott fiú című filmjének debreceni bemutatója
18 óra, Csokonai Színház, Nagyszínpad

*Méhcsípés (KOBEZ - Centre Memoire de Corps, Toulouse, koreográfus-rendező: Varga Heni, Döbrei Dénes)
21 óra, Víg Kamaraszínház

Március 17., kedd

*Hibátlanok* - a debreceni Ady Endre Gimnázium dráma tagozatos növendékeinek előadása
16 óra, Horváth Árpád Stúdiószínház

Március 20., péntek

*Borbély Szilárd: Nincstelenek (budapesti Színház- és Filmművészeti Egyetem, rend.: Máté Gábor)
18 óra, Horváth Árpád Stúdiószínház

*Halmi Gábor: Nyilas Misi Eksztázis - a Víg Karma társulat előadása
23 óra, Horváth Árpád Stúdiószínház

Március 22., vasárnap

*A Budapest Bár zenekar zárókoncertje*
19 óra, Csokonai Színház, Csokonai Színház, Nagyszínpad

Kapcsolódó

IX. Deszka Fesztivál - Fesztiválprogram

A bejegyzés trackback címe:

https://7ora7.hu/api/trackback/id/tr697993263

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.