A képzésre 2013. január 25-26-án és március 28-29-én kerül sor (egységes képzés 2×2 napban) a MU Színház kistermében (1117 Budapest, Kőrösy József utca 17.), angol nyelven, magyar tolmácsolással (tolmács: Bethlenfalvy Ádám).
A képzés témája: A történetek segítenek abban, hogy értelmet, jelentést adjunk személyes tapasztalatainknak. Minket írnak le, mert a mi történeteink. Saját történetünk része egy nagyobbnak - a kultúránknak, és a kultúra segít abban, hogy egy társadalom ismerje önmagát. Nem a ráció tesz minket emberivé, hanem a képzelet. Mi a valóság és mi a fikció? Mitől válhat valami történetté? Hogy teremtünk történeteket, és azok hogyan teremtenek minket? Miként válhat egy egyszerű helyzet epikus narratívává? Hogy ismerhetjük fel a középpontját?
Ezen a műhelymunkán az egyik legjelentősebb brit drámaíró, Edward Bond munkásságára támaszkodva foglalkoznak a történetek alkalmazásával a drámamunkában és a színházi nevelésben; különös figyelmet szentelve annak, hogy milyen lehetőséget teremtenek a történetek arra, hogy társadalomban, történelmi folyamatokban élő emberekként ismerhessük meg önmagunkat.
A mesterkurzuson való részvétel feltételei: hiánytalanul kitöltött adatlap és drámapedagógiai alapképzettség (pl.: MDPT 120 órás tanfolyam; bármely főiskola, egyetem másoddiplomás képzése), vagy minimum 3 éves szakmai gyakorlat.
A mesterkurzus díja: 20 000 forint / fő, amely nem tartalmazza az étkezést és a szállás költségeit (ezeket a képzés résztvevőinek egyénileg kell megoldaniuk).
A hiánytalanul kitöltött adatlapot 2013. január 10-ig kell elküldeni a takacs.gabor@kavaszinhaz.hu címre. A kurzus meghirdetett helyeinek száma: 20 fő. A részvétel a jelentkezés sorrendje alapján dől el. Túljelentkezés esetén egy-egy szakmai szervezettől 3-3 főt tudnak fogadni. A mesterkurzus nem akkreditált képzés, elvégzéséről oklevelet kapnak a résztvevők. A képzés az Európai Bizottság DAPHNE programjának keretében, a résztvevők és a Káva Kulturális Műhely hozzájárulásával valósulhat meg.