Őt egy másik tárca, a Külügyminisztérium helyettes államtitkára, Prőhle Gergely követte, aki dán vendégekkel, a városban beruházó LEGO játékgyár küldöttségével érkezett a városba, és ennek megfelelően hangsúlyozta, hogy egy város kultúrája, arculata a nemzetközi befektetők számára is fontos szempont, ezért egy ilyen fesztivál e téren is növeli a város vonzerejét.
Dr. Kovács Ferenc polgármester fontosnak tartotta elmondani, hogy a színház, amit a városlakók mindig is a magukénak éreztek, immár tulajdonjogilag is a városé. A fesztivál kapcsán pedig kiemelte, hogy az kilép a színház falai közül, sőt, a város határain is túlterjeszkedik, hiszen más megyebeli városokban és falvakban is lesznek rendezvények.
A fesztivál finanszírozásába a város és az NKA mellett magánbefektetők is részt vesznek. A fő mecénás, a KE-VÍZ 21 zRt. képviseletében dr. Szakolczai Zsolt elmondta, hogy idei, a korábbi évekhez képest kiemelt szerepvállalásukkal egy kicsit kárpótolni is szerették volna a városlakókat a csatornázási munkákkal okozott kellemetlenségekért.
Makk Károly, a zsűri elnöke nem tudott részt venni a megnyitón, mivel egy sajnálatos bokaficam miatt az esti nyitóelőadás előtt még a megyei kórház traumatológiai osztályát kellett zsűriznie.
A megnyitó a hagyományoknak megfelelően azzal ért véget, hogy öt ollóval égnek eresztették a VIDOR betűit kirajzoló színes lufikötegeket. Közülük néhány mintha beköltözött volna a nyitóelőadás, A nyaralás díszletébe, amellyel a budapesti Katona József Színház kezdte meg a színházi versenyprogramot. Közben pedig a főtéren kezdetét vette Herczku Ágnes és Nikola Parov koncertje, és ezzel a XII. Vidor Fesztivál.