Ókovács Szilveszter, az Operaház főigazgatója szerint a cél ugyanaz, miként az elődöké: az Operaház márkavédjegyes előadásait eljuttatni operát nem játszó magyar városok színházaiba - olvasható az dalszínház közleményében. A Gördülő Opera előadásai által ahhoz a közönségréteghez kívánnak elérni, amely nyitott ugyan a műfajra, de idő-, vagy anyagi korlátok miatt nehézségekbe ütközik számára egy fővárosi operalátogatás.
Január 27-én elsőként a kecskeméti Katona József Színház fogadja be az Operaház előadását, Káel Csaba Don Pasquale-rendezését, amelynek címszerepében Szüle Tamás, az egyetlen női szerepben pedig Szemere Zita áll színpadra. "Mindnyájunk érdeke, hogy minél több embert megnyerjünk az opera műfajának. Biztos vagyok abban, hogy Donizetti e vidám darabjával szélesíthetjük az operabarátok körét" - idézi a közlemény Káel Csabát, az opera rendezőjét, a Művészetek Palotája vezérigazgatóját.
A Gördülő Opera további állomásai Szolnokon, Kaposváron, Székesfehérváron és Sopronban lesznek. A könnyen utaztatható díszlet Szendrényi Éva tervei és ötlete nyomán egy dobozt formál: az Operaház ebbe pakolja be a produkciót, és viszi városról városra.
A Gördülő Opera eredetileg 1948-ban indult útjára. Az Operaház akkori vezető művészei az ország szinte teljes területét bejárták, hogy az operairodalom legnépszerűbb darabjaival álljanak a vidék közönsége elé. A nagy sikerű sorozatban utaztatták a Pillangókisasszony A sevillai borbély és a Don Pasquale előadásait - idézik fel a közleményben.
A dalszínház egy másik programja, az OperaKaland Budapestre igyekszik csábítani az ország fiataljait. A 2013 tavaszán indult program keretében eddig mintegy 54 ezer diák látogathatott el az Erkel Színházba. Az Operaház a diákok előzetes felkészítéséről is gondoskodik: zenepedagógus szakemberek által összeállított, hangzóanyaggal ellátott óravázlatot tesznek elérhetővé a programban résztvevő iskolák énektanárai számára - olvasható a közleményben.
Az Operaház szándéka továbbra is az, hogy minden évben két hónapon át (döntően októberben és májusban) a felújított Erkel Színházba invitálja az összes első évfolyamos magyar középiskolást, hogy legalább egy fiatalkori élményt nyújtson az operaházi műfajokról mindenkinek, anyagi körülménytől függetlenül.
Az OperaKalandhoz kapcsolódva hirdette meg az Operaház a Háry videópályázatot. A beérkezett pályaműveket öttagú grémium bírálta el, az ünnepélyes díjátadóra szerdán, a magyar kultúra napján az Operaház Székely Bertalan termében kerül sor, a résztvevők egyúttal meghívást kapnak az esti Spiritiszták-előadásra is.
Az OperaKaland a tavaszi szezonban, május 12. és 22. között A színigazgató, valamint a Mario és a varázsló című művekkel várja a középiskolásokat.