A fiatal rendező, aki először állít színpadra Goldoni-darabot, az MTI-nek elmondta, hogy a színház elsősorban egy vígjáték megrendezését kérte tőle, és ez a darab áll legközelebb ahhoz az erős, groteszk felé hajló, képek által jellemzett formavilághoz, amelyben alkotni szeret.
Hozzátette: egyik legfontosabb alkotótársa Benedek Zsolt dramaturg volt, hiszen átalakították a szöveget, amely szikárabbá vált. A munka során Fabrizio fogadópincérből főszereplő, egyfajta játékmester lett, így ő áll a darabban megjelenő szerelmi háromszög csúcsán.
Csiki Zsolt rámutatott: az eredeti történethez hasonlóan Fabrizio a darab végén megkapja Mirandolina kezét, de visszautasítja, hiszen csalódik a lányban a szerelmi játék miatt. Így a művet keserűvé teszi a beteljesületlen szerelem, és Mirandolina egyedül marad – mondta a rendező.
Az előadás során modern elemek épülnek a klasszikus formákba – hangsúlyozta Csiki Zsolt, aki szerint ez érvényes a jelmezekre és a zenére is. Ez utóbbiról a rendező elmondta, hogy a szatmárnémeti Dots zenekar alternatív rock dalokat szerzett, amelyeknek a szövegét a Goldoni-mű szövegéből írták.
A darab jelmeztervezője Szabó Anna, az előadásban fellép Kányádi Szilárd, Gaál Gyula, Nagy Orbán, Gál Ágnes, Nagy Anikó, Bándi Johanna és Bodea Tibor. A darab bemutatója szombaton este lesz jótékonysági előadás keretében.
A 2013/2014-es színházi évadban a Mirandolina csak a diák- és középiskolás bérletekben szerepel, illetve a társulat tervei szerint a jövő színházi évadban a felnőttek bérletcsomagjába is bekerül.
*Jótékonysági előadás*
A mostani premier újszerűsége abban áll, hogy a nagyszínpadi bemutató bérletszünetben és jótékonysági előadásként kerül színpadra.
A Harag György Társulat az utóbbi években több olyan sikeres jótékonysági előadást tartott, amelyek bevételét a Reménysugár-összefogás javára, vagy a színház beteg munkatársainak gyógykezelésére ajánlott fel. A befolyt összegből a Hans Lindner Alapítvány fontos gyógyszereket és orvosi eszközöket vásárolt, illetve rákbeteg gyerekeknek szervezett tábort.
Az idén a társulat tagjai még aktívabb szerepet vállalnak a táborban: bábelőadást, bohócvigasságot, zenés-mókás játékokat szerveznek, és saját főztjükkel lepik meg a táborlakókat. A szervezők mások bekapcsolódására is számítanak, és várnak új ötleteket, új segítőket.
A jó ügy mögött tartós összefogás körvonalazódik. Ez egyrészt a jótékonysági előadások nyomán összegyűlt adományoknak köszönhető, másrészt civil szervezetek és önkéntesek „együtt-cselekvése” által jöhet létre.
A szervezők szeretettel hívnak minden érdeklődőt és minden összefogásra kész szatmárit, hogy váljanak részesévé a jó ügynek. A Reménysugár már 12 éve így működik.