Georges Feydeau szórakoztató vígjátékai lenyűgöző módon ábrázolják abszurd világunkat – mondta Bodolay Géza főrendező a teátrum áprilisi műsorát bemutató sajtótájékoztatón.
Feydeau 1896-ban írt műve a kor társadalmi viszonyairól rajzol képet. A darab központi témája – csakúgy, mint William Shakespeare Othello tragédiájának – a házastársi hűség és hűtlenség, a műfaj azonban teljesen más. Az április 4-től Bagó Bertalan rendezésében játszott bohózatban a főszerepeket a Shakespeare-drámához hasonlóan Gidró Katalin és Kárász Zénó alakítják.
A Szegedi Nemzeti Színházban április 11-én tartják Jacques Offenbach Hoffmann meséi című operájának premierjét is Juronics Tamás rendezésében.
Pál Tamás karnagy a készülő előadásról elmondta, a közönség különleges és izgalmas produkcióra számíthat. A nemcsak egyszerűen a főszereplő költőről, hanem a költészetről, a zenéről és az operáról is szóló művet évtizedeken át egységesen kialakult formában játszották a világ színházai. Néhány esztendeje azonban előkerült az eredeti partitúra, amelyben lényeges eltérések is vannak: a darabban hangsúlyosabb szerepet kap maga a művészet.
A szegedi teátrum saját verziójában, magyar nyelven színpadra állított műben Hoffmann, a költő szerepét a Tisza-parti városban kőszínházi előadásban első alkalommal bemutatkozó Nyári Zoltán, illetve László Boldizsár alakítják majd.
A Duna Művészegyüttes és a Szeged Táncegyüttes április 14-én adják elő az Aranyág mítosz című közös produkciójukat a Csongrádi megyeszékhelyen. Április 22-én pedig Csákányi Eszter vendégeskedik a szegedi Kisszínházban Akit az istenek szeretnek című darabjával, az országos bemutató előtt egy héttel, a MASZK Egyesület szervezésében – mondta Balog József, az egyesület elnöke. Végül a hónap végén – április 26-án – a Szivárvány Autizmus Egyesület szervezésében jótékonysági estnek ad otthont a szegedi teátrum.