Az együttes honlapján közölt program szerint május 19-én az egri Gárdonyi Géza Színházban, május 20-án a szarvasi Vajda Péter Művelődési Központban, május 21-én a budapesti Nemzeti Táncszínházban, május 22-én pedig a Szegedi Nemzeti Színház Kisszínházában mutatják be a produkciót.
A társulat a produkcióval a 200 éve született Gábor Áron székely ágyúöntő mester, az 1848-49-es forradalom és szabadságharc székelyföldi hőse előtt kíván tisztelegni. Gábor Áron "emlékezetes tetteivel mindnyájunk számára példát mutatott: a mindenkori történelemi pillanat időszerű eszközeit használva kell cselekednünk, ha öntudatos nemzetként, emelt fővel szeretnénk élni" - vallotta az előadás főhőséről a táncegyüttes honlapján Orza Călin, a táncdráma rendezője.
Deák Gyula, a társulat igazgatója az MTI-nek elmondta, a március 15-én tartott kézdivásárhelyi bemutató után Sepsiszentgyörgyön, Csíkszeredában, Gyergyószentmiklóson és Székelyudvarhelyen álltak a közönség elé a produkcióval. Mindenütt nagy sikert arattak. Hozzátette, a helyigényes díszlet miatt kisebb színpadokon nem mutathatják be Gábor Áron történetét.
"Ha a néptánc is a Háromszék táncegyüttes anyanyelve, a produkció elkalandozik a rekonstruált háromszéki táncanyagon túl más mozgásművészeti ágazatok felé is" - magyarázta az előadás műfaját az igazgató.
Deák Gyula a plakáton is szereplő "táncdráma egyszusszra" meghatározásról elmondta: a mindössze 45 perces produkció annyira teljes és tömör, hogy a végén "hiányérzet nélkül" áll fel a néző.