Elsőként László Miklós vígjátékát, az Illatszertárt mutatják be a Nagyszínházban. A békebeli illatszertár üzletben játszódó történet a szerelem cudar nehézségeiről mesél.
A főként kabarészerzőként ismert író a darab 1937-es bemutatója után nem sokkal, a zsidótörvények életbe lépésekor elhagyta az országot és Amerikába emigrált. New Yorkban telepedett le, és forgatókönyvíróként dolgozott, többek között Judy Garland-dal és James Stewart-tal. Az Illatszertár a legismertebb darabja.
Ezt követi a Kamaraszínház színpadán a Parasztopera bemutatója. Pintér Béla az író, egy a nagymamája által Szabadszállás környéki emberekről mesélt történetből bontotta ki a librettót. Darvas Benedek zeneszerző barokkos-rockos-népzenei motívumokból építkező nagyoperát írt belőle.
A rendezőként, színészként és társulatalapítóként is elismert Pintér Béla egyedi stílusa különleges színt képvisel a kortárs magyar drámairodalom palettáján. Az utóbbi tíz év egyik legmarkánsabb független színházi alkotója a legrangosabb európai fesztiválokon képviseli a magyar színházművészetet.
A hónap közepén pedig egy gyerek előadás bemutatójára kerül sor a Kamaraszínházban. A sötétben látó tündér egy az animációs rajzfilmek világát idéző produkció. Bagossy László darabja a magyar népmesék motívumaiból szőtt színpadi monológ, amit Szirbik Bernadett egyedül mond el, tucatnyi szereplőt szólaltatva meg.