Látássérültek, értelmi akadályozottak, autizmussal élők is csatlakoznak hozzájuk, akik szintén részt vettek az alkotásban: improvizálnak, táncolnak, előadnak.
Az ArtMan Mozgásterápiás Művészeti Közhasznú Egyesületet 15 éve alapította Bóta Ildikó azzal a céllal, hogy oktatási, művészeti és terápiás programokkal segítse a fogyatékkal élők társadalmi felzárkóztatását. Ezek a programok nagy szerepet vállalnak a sérült és fogyatékkal élő emberek számára a testi és lelki állapotuk javulásában, és megmutatják azokat a speciális értékeiket, melyeket a többségi társadalom számára nyújtani tudnak. A közös munka során a sérült és nem sérült tagok egyenrangú partnerekként hoznak létre kortárs táncszínházi produkciókat.
Mindezeken túl Magyarországon eddig ismeretlen mozgásfejlődési iskolák tapasztalatait is beépítik segítő eszköztárukba. A közönség a jegyvásárlással közvetlenül támogatja az egyesület munkáját, mivel a teljes jegybevételt ők kapják, sőt, támogatói jegy váltására is lehetőséget biztosít a Trafó.
„Az előadás és a próbafolyamat lehetőséget ad a szinte dogmává merevedett előítéletek, tévhitek és sztereotípiák megbontására. A testtudati technikákon és improvizáción alapuló kortárs táncszínház fogyatékos művészei jelenlétükkel újratanítják, hogyan használjuk elfelejtett képességünket, az önreflexión alapuló, belülről fakadó átalakulást” - vallja Bóta Ildikó.
A részletes program a Trafó honlapjáról érhető el.